Apple’ın Sosyal Medya Stratejisi iTunes 9 Mu?

Apple’ın sır gibi sakladığı sosyal medya stratejisinin iTunes’la ilgili olacağı söylentileri dolaşmaya devam ediyor. Güvenilir bir kaynaktan edinilen bilgiye göre Apple, iTunes 9 yazılımına şu özellikleri koyabilirmiş:

Apple, iTunes 9’un sosyal bir ağın parçası olmasını ve bu amaçla bir uygulama (application) geliştirmeyi düşünüyor. Bu uygulamanın iTunes’tan ayrı olacağı söyleniyor. Yahoo’s OneConnect uygulamasına benzer bir uygulama olabilir. Bu uygulama ile bütün sosyal ağ servislere erişim mümkün olacak. Facebook, Twitter, Last.fm gibi servislere uyum özelliği eklenebilir.

Uygulama, o an dinlediğiniz müziği ağınızdaki insanlarla paylaşmanızı, arkadaşlarınızın arkadaşlarına bağlanmanızı ve durum güncellemesini anında yapmanıza olanak sağlayacak. Tabii müzik yayınını da durum iletisi olarak görebileceğiz.

iTunes’a eklenecek organizasyon özelliği ile, uygulamalarınızı tarihe, türe vb. özelliklere göre alfabetik olarak sıralama yapılabilecek. iPhone uygulamaları şu an sadece alfabetik sıralanırken, yeni gelecek kategorizasyon özelliği ile bu sıralama çok daha kolay hale gelecek.

Blu-ray desteği gelebilir.

Tüm bu yazılanlar elbette doğrulanmadı ama ortalıkta dolaşan söylentiler bu yönde. Bekleyip, neler olacağını hep birlikte görelim…

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.