Blog Yazarları! Birleşelim!

Bir süredir kafamda çevirip duruyorum. Madem Blogger‘ız, neden ortak bir platformda buluşmuyoruz? Neden birlikte etkinliklere katılmıyoruz? Neden birbirimizin blogunda yazmıyoruz?

İster rakip ajansta/firmada çalışalım, ister kurumsal bir markada, ister işsiz güçsüz olalım… Bu yazıyı okurken tüm bu rollerinizden sıyrılın ve Blogger kimliğinizle bu yazıyı okumaya devam edin.

Blog yazarlarına bir önerim var

Blog yazdığımız sürece birbirimizle iletişimde olsak, beraber etkinlikler yapsak, deneyim yaşasak, bu deneyimleri de bloglarımızda paylaşsak, birbirimizin bloguna misafir olsak… Hoş olmaz mı?

Blog yazarlarına açık çağrı

Buradan bütün blog yazarlarına açık çağrı yapıyorum: Birleşelim!

Birleşelim ve aslında bloglarımızla nasıl değişim yaratabileceğimizi herkese gösterelim…

Birleşelim ve beraber deneyim yaşayalım…

Birleşelim ve insan olduğumuzu unutmayalım…

Birleşelim ve beraber etkinlikler yapalım…

Birleşelim ve ortak bir platform sayesinde, hep beraber hareket edelim…

Birleşelim ve birbirimizi tanıdıkça yeni fikirlerle bünyelerimizi besleyelim…

Birleşelim ama nasıl?

Yukarıda kaba hatlarıyla bahsettiğim şeyi tek başıma yapmam mümkün değil. Bu da sizin katkılarınızla olacak bir şey. Bunun için sizden öneri, geribildirim, katkı, paylaşım, eleştiri ve destek bekliyorum.

Siz de benim gibi düşünüyorsanız, sizin gibi düşünen blog yazarı arkadaşlarınıza bu fikri anlatın, bu yazıyı iletin. Hep birlikte düşüncelerimizi ortaya dökelim ve bloglarımızla gerçekten değişim yaratabileceğimizi, bu ortama farklı bir hava katabileceğimizi gösterelim.

Ne düşünüyorsunuz? Neler yapmalıyız? Nasıl bir platformda, hangi isimle buluşmalıyız? Yorum kısmında görüşmek üzere…

[Görsel: cuppyuppycake]

Yeni Yazılar E-mailinize Gelsin Mi?

Bloga yeni yazı yazdığımda e-mail yoluyla haberdar olmak isterseniz, lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi girin. Spam yapmayacağıma söz veriyorum.  

9 Comments

 • obiranne says:

  belki kategorilere göre ayrılıp bloglamak okuyucu acısından daha kolay olur.. fikre bayıldım…anne blogger olarak benide alın aranıza gençler ;)

 • Ali Erkurt says:

  Çok teşekkürler :) Seve seve… Gelişme oldukça sizi de bilgilendireceğiz.

 • Ahmet says:

  Twitter’la kelimelerimizin 140 karakterle sınırlandırıldığı, Facebook’ta tadına doyum olmayan yazıların uzunluğundan ötürü okunmadığı bir dönemden geçiyoruz. Birleşmek, birbirimizin blogunda yazmak etkinlik düzenlemek bloggerları heyecanlandırır. Evan Williams (twitterın kurucularından) Medium ile bunun global çapta örneğini gösterdi. Ciddi bir projelendirmeyla ülkemizde de gerçekleştirebilir. Fikir şahane

 • Serkan Dinç says:

  Zaten ticari olarak düşünülmüş yada ticari olmayan bir şekilde bumerangın sunduğu sistem milliyetin sunduğu sistemler gibi bloggerın ortak toplanma noktaları mevcut. Yani olan bir şey. Ancak bloggerlığı teşvik etmek için bu sistemler yerelleştirilebilir. Yerel bloggerlar bir birileri ile iletişime geçip etrafındakileri teşvik etmeye yönelik çalışmalar yapılabilir diye düşünüyorum.

 • Ufuk says:

  Fikir benim de aklımdan geçmiyor değil. Böyle bir ortam olduğunda hem okunurluk/bilinirlik artacak diye düşünüyorum. Aynı zamanda büyük bir güç olacaktır bu Türk interneti için.

  Birleşelim ama nasıl? İyi bir sistem gerekli. Eskiden Blograzzi vardı, Bloxoo vardı. Artık yoklar. Fakat buna benzer hatta daha gelişmiş, tüm bloggerlara eşit şans tanıyan kaliteli bir platform olmalı.

  Bahsettiğim şey gerçekleşirse eğer, başta da dediğim gibi büyük bir güç oluşacağından eminim.

  Eğer bu projeyi rafa kaldırmayıp hala üzerinde düşünüyorsanız, ben varım. İletişime geçersek sevinirim.

  Sevgiler, saygılar…

 • OBİRANNE says:

  Kes,nlikle katılıyorum. Kendi düşüncelerini yazan, objektif bakış açııyla değerlendiren tüm bloggerları kapsayan, kucaklayacak hatta bir platform olması harika olur.
  Takipteyim..
  Bir anne blogger

 • Ufuk says:

  Ee, bi’ şey demiyecek misiniz?

 • Ali Erkurt says:

  Bunun ilgili bir çalışma yapıyoruz, haber vereceğim ;)

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.