Chrome’un RSS Eklentisini Feedly’ye Göre Ayarlayın

Google tarafından geliştirilen Chrome’un RSS aboneliği eklentisi, Google Reader’ın kapanmasının ardından işlevini yitirdi. Tıkladığınızda direkt Google Reader’a gittiği için takip ettiğiniz siteye abone olamıyordunuz. Feedly kullanıyorsanız bu butonu işe yarar hale getirebileceğiniz adımları anlatacağım.

Kendi ihtiyacımdan yola çıkarak takip ettiğim sitelere Google’ın RSS aboneliği eklentisi sayesinde doğrudan Feedly üzerinden abone olabiliyorum. Siz de aşağıdaki ayarları kullanarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İhtiyacımız olan şeyler

Yapacağımız ayarlar

  • Chrome’a RSS Aboneliği Eklentisi’ni kurun.
  • Herhangi bir web sitesine girdiğinizde adres çubuğundaki RSS ikonuna tıklayın.

  • Açılan sayfadaki menüden Yönet (Manage) diyin. Sonraki sayfada Ekle (Add) butonuna basın. Açılan pencerede açıklamaya Feedly, adres kısmına da şu adresi yapıştırın: http://www.feedly.com/home#subscription/feed/%s

  • Bu ayarları yaptıktan sonra sadece Feedly üzerinden abonelik yapmak isterseniz aynı sayfadaki abonelik için her zaman bu beslemeyi kullan (Always use my default reader when subscribing to feeds.) kutusunu işaretleyin.
  • Tüm ayarları doğru yaptıysanız, herhangi bir web sayfasına giderek RSS ikonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi Feedly üzerinde abonelik penceresi açılması gerekiyor.

Bu kadar.

Farklı tarayıcılarda da benzer şekilde kullanıma gidebilirsiniz. Önemli olan Feedly’ye ait abonelik adresi.

İyi okumalar.

2 Yorum

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.