Facebook Like’ın 5 Yaratıcı Kullanımı

Lisbon’da 25 Şubat – 5 Mart arasında düzenlenen 31. FantasPorto Oporto Uluslararası Korku Film Festivali için yukarıdaki ilan hazırlandı. Festival sponsoru Jornal de Notícias. Yaratıcı bir uygulama…

Yukarıdaki Facebook Beğen Mühürü de, Beğen’in webin sınırlarını aştığını ve artık hayatımıza girdiğini gösteriyor. Bu mühür sayesinde beğendiğin şeyleri mühürleyebilirsiniz. Uygulama Nation‘a ait. Diğer mühürler için buraya bakabilirsiniz.

Beğenmenin, Beğenmeme olarak kullanımına Mısır’daki olaylar da karıştı. Mübarek’in istifası için Dislike ve #dislikeMubarak etiketi (hashtag) kullanıldı.

İsrail’de Coca-Cola işi daha gerçekçi bir hale dönüştürdü. Uygulama için Coca-Cola Village adında bir park tasarlandı. Bunun için kişilere, içinde Facebook bilgilerinin bulunduğu bileklikler dağıtıldı. Park içerisindeki belli etkinliklerin yanına Like kutuları yerleştirildi. Bilekliği yaklaştırıp beğenilen şeyler kişinin Facebook duvarında anında yer aldı. Şu videoda daha detaylı görebilirsiniz.

Heineken, kullanıcılardan 2011’i beğenmelerini ve 2011’in mutlu bir yıl olmasını dilemelerini istedi. Aynı anda Flemenk vatandaşların güvenliğinden sorumlu bir devlet kurumu olan Consumer & Safety, havai fişeklerin tehlikesi konusunda vatandaşları uyarmak amacıyla Engelli Beğen‘i (disabled like) yayınladı.

Kaynak

1 Yorum

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.