Facebook #Timeline Kullanıcıya Ne Fayda Sunabilir?

Facebook yeni özelliği Timeline’ı f8‘de duyurdu. Mark Zuckerberg’ün Timeline sunumu son derece tüyleri diken diken eden ve etkileyici bir şekildeydi. Dün akşamdan beri herkesin konuştuğu Timeline‘ı kendi profilimde kullanmaya başladım ve şu an değişik duygular içindeyim. İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Mark’ın sunumunda söylediği, Facebook’un 2004’teki ilk profilinin sadece 5 dakika ile sınırlı olduğuydu. Yeni profiller ise hayatımızın 15 dakikasını sunuyordu. Oysa Timeline ile şimdi hayatımızın tamamı Facebook profilinde yer alıyor. İlkokul arkadaşlarımızı eklemek için girdiğimiz Facebook, şimdi bizimle birlikte doğumhaneye kadar uzanıyor.

Timeline’ın Türkçesi Zaman Tüneli. Yeni profilde doğduğumuz günden bugüne kadar hayatımızda olan biteni görüyoruz. Bu yönüyle çok etkileyici. Çünkü nerede ne zaman ne yaptığınızı artık duvarınızda görüyorsunuz. Zaman Tüneli’ni doldurmak içinse hayatınızdaki önemli anları ekleyebiliyorsunuz. Sağlık, başarı, eğitim, kariyer, kaybettiğiniz yakınlarınız, taşındığınız yerler… Kısacası günlük hayatta yaptığınız her şeyi artık Facebook’a taşıyabiliyorsunuz.

Aşağıdaki videoyu izleyince tüylerim diken diken oldu. Zaman Tüneli ile Facebook hayatımızın unutulmaz anlarını dijital olarak sunuyor. Doğumdan hayat kurmaya kadar her şey Timeline’da. Kullanıcıya sunacağı fayda, arkadaşlarımızın hayatı hakkında daha çok bilgiye sahip olmak.

Şu aşamada Zaman Tüneli’ni sadece Developer (Geliştirici) hesap sahipleri kullanabiliyor. Yeni profil görünümü de yine bu kullanıcılar arasında yapılıyor. Kısa süre içinde genel kullanıma açılacaktır diye düşünüyorum. Sizin Timeline hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Kullanıcıya ne fayda sağlayabilir, hayatımızda neler değişebilir?

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.