Yaratıcılığın İngiliz Hali: #GREATFestival

Bugün İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner ile İngiltere Başkonsolosluğu’nda öğle yemeğine davetliydim. Davetin gündemi, İngiltere’nin yaratıcılığını dünyaya tanıtmak amacıyla giriştiği GREAT Festival of Creativity etkinliğiydi. Sosyal medya ve dijital pazarlama sektörünün önemli isimlerine etkinliği bire bir anlatmak üzere böyle bir yemek organize edilmişti.

#GREATFestival, 7 ana başlığı kapsıyor ve 20-22 Mayıs arasında 3 gün boyunca The Seed’de gerçekleşecek bir etkinlik. 7 konunun içerisinde tasarım, moda, inovasyon, lüks, teknoloji, eğitim ve yeme-içme yer alıyor.

HSBC’nin ana sponsoru olduğu festivalin 3 günlük programında pek çok dünyaca ünlü markanın oturumları olacak. Bu isimleri başka bir etkinlikte toplamak zor görünüyorken, #GREATFestival’da bunu başarmış olmak beni heyecanlandırdı.

İlk ayağı İstanbul’da gerçekleşecek etkinlik, buradan sonra Hong Kong’da, en son da Shanghai’de gerçekleşecek.

Etkinlik organizatörlerinden edindiğimiz bilgiye göre de bu sene ilk defa yapılacak ve seneye devam etkinlikleri de olabilir.

İlk kez bu yemekte tanıştığım Başkonsolos Leigh Turner da son derece sıcakkanlı bir İngiliz. Beraber çiğ köfte muhabbetinden İngiltere-Türkiye arasındaki yatırım ve ihracat ilişkilerine kadar pek çok konuyu da konuşma fırsatımız oldu. Leigh aynı zamanda roman yazmakla ilgileniyor. Kendisiyle Türkçe muhabbet etmek de bir hayli keyifli.

Etkinlik öncesinde edindiğim bilgileri bu yazıda aktarmak istedim. 20-22 Mayıs’ta da etkinliğe davetli olarak katılacağız ve yukarıda bahsettiğim önemli isimleri canlı canlı dinleyeceğiz.

1 Comment

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.