Hakkımda

“Hakkımdaki her şeyi kişisel web sitemde anlattım!” – “Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 1 Ali Erkurt” kitabının önsözünden…

Merhaba!
Reklam, dijital pazarlama ve sosyal medyanın yanı sıra kişisel düşüncelerimin, bazı işlerimin ve projelerimin, yazılarımın yer aldığı “resmi yayın organım” alierkurt.com’a hoş geldiniz!

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunuyum. ilef’teki ilk günümde tanıştığım Reklam Atölyesi‘nde editörlük, sanal koordinatörlük görevlerini yürüttüm. Zamanımı reklamcılık oynayarak geçirdim. Reklam yazarlığı, grafik tasarımcılık ve web tasarımcılık gibi oyunlar oynayarak kendimi geliştirdim. Bu süre zarfında takım halinde ve kendi başıma reklam yarışmalarına katıldım. Bu yarışmaların pek çoğundan ödülle döndüm.

2008 yılında 3 aylığına New York’ta bulundum, New York‘a vuruldum.

Sosyal medya, reklam, pazarlama konularında bir hayli ilgili; bir şeyler anlatabilecek kadar bilgili; kıskançlık derecesinde sevgiliyim.

Dijital pazarlama, içerik pazarlama, sosyal medya gibi konuları kapsayan sertifika programlarında eğitmen olarak görev alıyorum.

Bugüne kadar reklam yazarı, stratejist, strateji ve reklam yönetimi ekip lideri, yaratıcı ekip lideri, dijital iletişim grup başkanı ve dijital kreatif stratejist olarak çalıştım.

New York’a taşındıktan sonra New York ve New Jersey’de bazı şirket ve markalara dijital pazarlama danışmanlığı verdim.

Şu anda Omnicom grubu ajanslarından Hyphen Digital’da Yaratıcı Stratejist olarak çalışıyorum.

Hakkımda detaylı bilgi için Linkedin profilimi ziyaret edebilir, sormak istediğiniz sorular ve beni takip etmek için  Twitter hesabıma bakabilirsiniz.