Hepimizi İlgilendiren Act*Human Zirvesi 25 Ocak’ta

Kurulduğu ilk günden bu yana İnsani Gelişme Vakfı‘nın (İNGEV) çalışmalarını yakından takip ediyorum. Vakıf bünyesindeki isimlerden Berk Çoker ile de gelecek planlarını ara ara konuşuyoruz ve fikir alışverişi yapma şansımız oluyor. Bir süredir vakfın gündeminde bir zirve var. Kurulalı daha 9 ay gibi bir süre olan İNGEV, “İşimiz, Markamız, Hepimiz İçin: Daha Fazla İnsan” sloganıyla Act Human İnsani Gelişme Zirvesi’ni 25 Ocak 2017’de Swissotel İstanbul’da gerçekleştirecek. Ben de vakıftan benim için anlamı büyük aşağıdaki mesajı aldım:

Zirvenin flaş isimlerinden biri, benim de yakın takip ettiğim, Sapiens ve Homo Deus eserlerinin yazarı Yuval Noah Harari.

Zirve, ülkemizdeki insani gelişme farkındalığını artırmak ve iş hayatında sosyal kapsamanın yerini güçlendirmek üzere düzenleniyor. Katılımcıların özel sektör üst düzey yöneticileri, kamu ve yerel yöneticiler, üniversite ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden olması hedefleniyor. Zirve’nin ilk yılın ardından daha uzun süreli bir “İnsani Gelişme Festivali” içinde yer alması öngörülüyor…

Zirvenin konuşmacıları şöyle:

  • Yuval Noah Harari (“Sapiens: İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi” Kitabının Yazarı): “Sapiens: Geçmişten Geleceğe- İnsanın Evrimi ve 21. Yüzyılda İnsani Gelişme”
  • Muhtar Kent (The Coca-Cola Company Global CEO’su): “Gelecek: Sosyal Şirket”
  • Emma Duncan (The Economist/ 1843 Editörü): “İnsani Gelişmenin Şekillenmesinde Şirketlerin Rolü”
  • Vural Çakır (İNGEV Başkanı): “Rahatsız Edici İnsan İçgörüleri”
  • Marcos Neto (UNDP Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü): “İş Dünyası ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Birleştirmek”
  • Ayrıca… “Ticari Yatırımların Yeni Paradigması: Sosyal Etki Yaratmak”

Zirvede aynı zamanda özel bazı aktivitler de olacakmış. Sanatçı İsmail Acar koordinasyonunda “Mutluluk, Özgürlük, Karşılaşma” temalı Mülteci Çocuklar / Mülteci Ressamlar Sergisi, fark yaratan sivil toplum kuruluşları ve özel sektör buluşması, bütün belediyeleri yakından ilgilendiren ve benim de merakla beklediğim 150 İlçe İnsani Gelişme Endeksi (İGE-İ).

Siz de zirveyle ilgili detaylı bilgi almak veya zirveye katılmak istiyorsanız buraya tıklayın. Bu güzel etkinliğin yayılması için desteğinizi esirgemeyin.

Yeni Yazılar E-mailinize Gelsin Mi?

Bloga yeni yazı yazdığımda e-mail yoluyla haberdar olmak isterseniz, lütfen aşağıdaki kutuya e-mail adresinizi girin. Spam yapmayacağıma söz veriyorum.  

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.