Ricky Gervais’in Soru-Cevap Oturumundan Ne Öğrenebiliriz?

İngiliz komedyen, aktör, yazar, yönetmen ve süper insan Ricky Gervais, dün Facebook sayfasında kitlesiyle soru-cevap yaptı. Peki biz bu soru-cevap oturumundan ne öğrenebiliriz?

Ricky Gervais’in dün yaptığı şey aslında çok basit bir fikre dayanıyor: Sanal sohbet. Ricky Gervais de bu sohbet oturumunu aşağıdaki içerikle duyurdu:

 

Twitter’da bunu adı tweetchat. Belli bir etiket (hashtag) seçiyorsunuz ve belirlediğiniz zaman aralığında sanal sohbet ediyorsunuz.

Ricky Gervais bunun Facebook versiyonunu yaptı. Bunu yaparken de öyle karmaşık kurgulara, fikirlere veya uygulamalara ihtiyaç duymadan. Sayfasından paylaştığı bir fotoğrafın altına gelen yorumlarla etkileşime geçerek…

Öncesinde paylaştığı fotoğrafla da “Buradayım, hazırım, istediğinizi sorun.” diyerek oturumu başlattı. Bu içeriğe 14.000 beğeni, 13.800’den fazla yorum ve 232 paylaşım geldi.

Bazen kitlenizle buluşmak için sadece içerik paylaşmak ve o saatte orada olmak yeterlidir. Ünlü bir kişiyseniz kendiniz, markaysanız, markanızdan bir temsilci o an orada olun ve gerçek kitlenizle sohbet edin.

Şeffaf olun. Soru gelmiyorsa, görüş paylaşılmışsa teşekkür edin, sorun varsa ilgilendiğinizi gösterin.

Bu sayede kazanan siz ve markanız olursunuz. İçerik altındaki etkileşim sayesinde daha da yayılarak etkileşiminiz artar, organik erişiminize katkı sağlar.

Biraz basit düşünün. Her basit fikre mesafeli yaklaşmayın. Basit fikirleri bağrınıza basın.

Lütfen…

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.