Seth Godin Gibi Yazmak

Seth Godin’i tanımayan var mı? Bloguna hiç girmemiş olan? Eğer Seth Godin’i daha önce okuduysanız, onun gibi yazmak dediğimde kafanızda bir şeyler çağrışmış demektir.

Seth Godin, pazarlama gurusu, girişimci olarak bilinir ve pek çok kitabı vardır. Blogunda -genelde- az ve öz yazar. İstisnai durumlar dışında her gün 1 içerik paylaşır. Bazı günler 2 yazı yayınlanmışlığı da vardır.

Mark Twain, bir gün mektubuna “kısa yazacak kadar vaktim yok” diye başlamış. Twitter’da 140 karakterde işe yarar şeyler söylemek ve kısa yazmak için kafa patlatmak şart. Less is more sözü bile söylerken ne kadar anlamlı…

Her zaman çok uzun yazmak zorunda değiliz. Mevzuyu az ve öz şekilde anlatabiliyorsak ne mutlu. Anlatabildiğimiz kadar anlaşılırız çünkü…

2 Comments

  • Ufuk says:

    Ha ha ha :D Görsellere bayıldım. Kottke.org’da bu tarz yazıyor aslında. Eskiden Nahnu.org’umuz vardı bu tarzı benimsemiş biriydi.

    Aslında blog mantığını iyi sökmüş olarak görüyorum kendilerini. Sizin de söylediğiniz gibi, illa ki Vikipedi terk makaleler yazmak gerekmiyor.

Muhabbete Katılın, Görüşünüzü Paylaşın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.